דבריו של יוסי בגון עת סיום תפקידו כמנהל המיתולוגי של התארגנות הרפת

אני מסיים היום את תפקידי בניהול ההתארגנות הרפת במרכז חקלאי העמק ובמקומי עומד להיבחר זיו בן ארי.

בהזדמנות זו מאחל לזיו בהצלחה. שידע להשתלב במועצות ובהנהלות השונות, להיות שותף פעיל ולדעת ולזכור שהוא הנציג של האזור המאורגן הגדול ביותר.

כנציג האזור הייתה לי הזכות  להיות חבר במועצות ובהנהלות החקלאית, און, אחרי כן שיאון וההתאחדות, תקופה ארוכה בת 25 שנה.

בחקלאית ידענו תקופות קשות, הבאנו ועדות בדיקה והבראה והיום יש לנו אגודה חזקה, בעלת הון עצמי, בריאה ושקופה לבעלים. אגודה היודעת לתת שרות טוב, עשיר בתוכן, במחיר הוגן לרפתן, אגודה היודעת לתגמל יפה את הרופאים והעובדים האחרים – אגודה בריאה.

את אגודת ההזרעה האון ידענו לאחד עם אגודת השרות מהדרום ולהקים את שיאון וע"י כך ליצר חברה יעילה וחזקה יותר עם פחות חילוקי דעות וריבים פנימיים. חברה שכל תפקידה הוא לתת שרותי טיפוח בעזרת ספר העדר, שרותי הזרעה יעילים ובמחירים הוגנים לרפתן ולהתמודד ולהשתלב בעולם הגלובאלי.

בהתאחדות ידענו תקופות יפות ותקופות פחות יפות. גולת הכותרת של ההתאחדות היא תוכנת הניהול נעה. התוכנה לא נכתבה ככה סתם. היה לחץ כבד מהאזור שלנו לכתוב תוכנה חדשה לניהול וזאת אחרי שהבנו שעם שני בתי התוכנה "גביש" ו"ברור חיל" לא נתקדם רחוק. דניאל פרי מזכיר ההתאחדות דאז אמר לי שאם תעביר משאל במשקים שלך נוכל לקדם את הנושא ואכן נעשה משאל, משק אחד התנגד לכניסה למהלך ואת כל השאר ההיסטוריה תשפוט.

יש לנו היום נכסים ויש לשמור עליהם, איפה שיש מקום לשיתופי פעולה יש לעשות זאת ואיפה שצריך יש להרים חומת מגן.

למדתי הרבה במקומות האלה ומקווה שגם תרמתי בעזרתכם הרבה.

ולבסוף צריך גם לזכור שאנו חלק אינטגראלי ממרכז חקלאי העמק וללא העזרה והתמיכה של טושקו ולפניו יוחנן מעוז היה קשה להרים את המשא.

במשקים עצמם נהניתי לעבוד עם כל אחד מכם, אני לא נפרד ואמשיך לעשות את העבודה המקצועית, ניהול בני בקר, ניהול קומפוסט העמקים ועמק יזרעאל, סיכומים כלכליים, תכניות יצור ולתת כל עוד שהעגל ירצה לינוק.

 

 

בהצלחה לזיו ולכולנו

יוסי בגון

עיצוב, הקמה וניהול אתר זה מבוצע ע"י בוטנסט. כל הזכיות שמורות.