הקמת מטה מאבק חקלאים צפוני

לאור החרפת מאבק החקלאים הוחלט על הקמת מטה מאבק צפוני במרכז חקלאי העמק אשר יהווה זרוע ביצועית למטה המרכזי בהנהגת תנועות ההתיישבות.

המטה החל את עבודתו השבוע, התגייס להפגנה בבית דגן ומוכן ונחוש להמשך.

 

אחרי שחוק ההסדרים יאושר יצקצקו ויגידו ש"לא היה מה לעשות", "עשינו את המקסימום", "זה הרע במיעוטו" ועוד אמרות תבוסתניות מכובסות אבל את הנעשה כבר לא יהיה ניתן להשיב. הסדק שיפער בתקציב 15-16 יעמיק ויהיה לבור. ואז כבר באמת יהיה מאוחר מידי. אסור לנו להגיע לשם!

 

אתמול את מהדורות החדשות פתחו בדיווח על מחאת העסקים בגשר מעריב רחמנא ליצלן!, אנחנו עדיין לא פוגעים, לא מצליחים להסב את הדיון הציבורי אלינו, ובלי זה אנחנו בבעיה. המאמצים הלוביסטיים והדיפלומטיים בעיצומם אך ללא שטח חזק ונחוש ספק אם נצליח.

 

צריך להבין את המשמעויות של הרפורמות, לדוגמא הצאן. חקלאים שהמשק היה כל עולמם הולכים להיחתך באחת, מעכשיו לעכשיו, עם פיצויים מגוחכים שמסתכמים לסכומים מעליבים, היום זה הצאן, מחר זה ענף אחר, אחד אחרי השני, כל אחד בתורו. אי אפשר להסכים לכך, אי אפשר להפקיר את אחינו בצאן, אי אפשר לתת לשלטון לעשות בנו כרצונם ללא מאבק.

 

כולנו בצו 8 - גיוס כללי של החקלאים, בפעולות פשוטות, נועזות , "חקלאיות". ראשי התנועות מאוחדים במאבק ואנחנו מאוחדים מאחוריהם. זה לא הזמן לומר למה ככה, למה לא אחרת. תמיד יהיה מי שיחשוב שניתן היה לעשות טוב יותר, אבל כרגע אנחנו בהסתערות על היעד, אח"כ נלמד ונתקן, הגיבוי של חקלאי העמק לראשי התנועות  הוא מלא וחד משמעי.

 

אנו בשלב זה מתחילים את ההערכות להשבתת הספקת תוצרת חקלאית ערב החגים, מהלך מורכב ולא פשוט אך זהו מהלך שיכול להביא את התפנית.

 

אני קורא לכל החקלאים הפעילים, ואלו שחקלאים בנשמה לתת יד למאבק, יד חזקה.  שלא בטעות בסוף כל זה נמצא את עצמנו משתאים כיצד זה קרה לנו, ונמשיך לרחם על עצמנו כמה כולם רעים אלינו ואיזה מסכנים החקלאים. די עם זה. לקום, לומר עד כאן!! ולהצטרף למאבק.מטה מאבק צפוני 13.8.15

עיצוב, הקמה וניהול אתר זה מבוצע ע"י בוטנסט. כל הזכיות שמורות.