נפרדים מיוסי בגון

בבית העלמין המשותף של יפעת-גבת-רמת דוד, ליווינו את יוסי בגון בדרכו האחרונה. יוסי הובא למנוחת עולמים באדמת העמק שאותה כל כך אהב. קשה לדבר ולחשוב על יוסי בזמן עבר, יוסי ניחן בשמחת חיים, יצר ודחף תמידי ללמוד, ללמד ולהתמקצע, חשיבה יצירתית ובמרכזה היכולת לתכנן ולצפות פני עתיד, תכונה שסייעה לו רבות להיות מהמובילים של ענף הרפת הישראלית, בשיח רלוונטי לתקופה יוסי ניווט עם מצפן ולא עם שבשבת, לעולם אמר את שעל ליבו ולעולם פעל על פי צו מצפונו, לעתים היו אוזניים שפחות אהבו לשמוע את האמת אך יוסי אף פעם לא נרתע, כזה היה יוסי. ישר, ענייני, נוקב, אמיץ – לוחם של הדרך ללא פשרות, כך האמין וכך פעל.
יוסי היה הרוח החיה בהתארגנות הרפת השיתופית במרחב ויצק לתוכה ערכים של מצוינות ללא פשרות וחתירה מתמדת לחדשנות, פיתוח ורלוונטיות. ההתארגנות, שהיא הגדולה בארץ היא מקור לגאווה לעמק ולחקלאות הישראלית. יוסי יזם, פיתח וניהל את אגודת בני בקר וקומפוסט העמקים. הוביל תהליכים מרכזיים בענף הרפת הישראלית, ובמרכזם הדחיפה למערכת ניהול לרפת – נ.ע.ה, ורשימת הישגיו ותרומתו עוד ארוכה וקצרה היריעה מלהכילה.
יוסי היה בן אדם רגיש ובעל אינטליגנציה רגשית מפותחת, ידע ואהב לחנוך ולהוביל בדרכו ולהביא את האנשים סביבו למקום טוב יותר ולהניע אותם לעשיה משמעותית. מנהיג.
יוסי לחם במחלה הארורה בגבורה, באופטימיות ופתיחות מעוררת השראה. הקפיד להגיע יום יום לעבודה ולהמשיך לקדם ולפתח את הענף, עד שלא יכל היה עוד.
יוסי השאיר אחריו נכסים רבים לחקלאות בעמק ובמדינה וחובתנו להמשיך ולטפחם והנחיל את מורשתו לדורות הבאים. הייתה לכולנו זכות גדולה לצעוד לצדו, ללמוד ממנו, לחלום יחד איתו ולהגשים. אנו שולחים תנחומינו לאריאלה היקרה, לילדים ולמשפחה ומודים על הזכות שנפלה בקרבנו להיות בין חבריו של יוסי. נוח על משכבך בשלום חבר יקר, יהיה זכרך ברוך

עיצוב, הקמה וניהול אתר זה מבוצע ע"י בוטנסט. כל הזכיות שמורות.