עדכון ממטה המאבק הצפוני 27.08.2015

כולנו כבר מבינים שבישראל 2015 לא סופרים אותך ללא מאבק, ללא נחישות, ללא הפגנת עוצמה. הפגנות השבוע שעבר קידמו את ההנהגה החקלאית במו"מ מול הממשלה וכבר בתחילת השבוע התבשרנו שהרפורמה לביטול התכנון בענף הצאן הוצאה מחוק ההסדרים.

אנו עדיין בתחילת הדרך, מאבק החקלאים הוא מאבק על מהות ועל מדיניות, אנו מגזר יצרני וערכי הנמצא ברובו בפריפריה, ששנים סובל ממדיניות דורסנית של הממשלה, אין עוד ממשלה בעולם שמתעללת כך בחקלאים, מדינה בלי חקלאות היא מדינה בלי עתיד והמאבק שלנו הוא מאבק להצלת החקלאות הישראלית.

במושגים של כדורגל אנחנו עולים לשלב הבא רק ב3:0, הוצאת רפורמות הצאן, הפטם מחוק ההסדרים וביטול מס המעסיקים. אנחנו היום ב- 1:0.

בשלב הבא - לא נוכל לסיים את המאבק בלי הישגים בתחום הקרקע והמים, זה הבסיס להכל, בלי יציבות במשאבים אלו אין תכלית לקיום חקלאות ברת קיימא.

שבוע שעבר הצלחנו לרתום את רב החקלאים במרחב, עליית המדרגה המשמעותית והיעד הבא יהיה גיוס הנוער והקהילות, המצוקות בקהילות שלנו שחיות במרחב הכפרי, מרחב שהתכנון שלו התבצע בשנות ה-50 של המאה הקודמת ולא בוצעה התאמה למאה ה-21 ולמציאות שהשתנתה. מרחב כפרי שסובל ממצוקות תכנוניות וחסמי יזמות בכל התחומים, ללא יכולת לתיירות כפרית אמיתית, ללא יכולת ליזמות מותאמת לפריפריה. זה פוגע וחותך אותנו בכלל המרחב, במושבים ובקיבוצים, במקום שהמדינה תעודד יזמות בפריפריה היא עושה הכל כדי להרוס ולדכא והופכת למעשה כל יזם שני לעבריין. זו פגיעה קשה ביכולת לפרנסה, זה הורס, מפרק ועוקר משפחות.

המטה הצפוני הינו זרוע פעולה של הנהגת המאבק בהתאחדות חקלאי ישראל, שנים חכנו לאחדות בהנהגה והנה הגיע היום, אנו נותנים גיבוי מלא ומצפים למנהיגות נחושה שתביא לתכנון והסדרה ארוכת טווח של יחסי המדינה והחקלאים.

ב07/09/2015  17:00 באולם הכנסים חקלאי העמק, נקיים כנס בנושא המאבק בראשות מאיר צור, אבו וילן וראשי המועצות במרחב. נשמח לראותכם.

עיצוב, הקמה וניהול אתר זה מבוצע ע"י בוטנסט. כל הזכיות שמורות.